To nejlepší z Kadaně

Ne každý návštěvník našeho města má čas prozkoumat každé zákoutí Kadaně. V rámci tohoto okruhu jsme pro vás vybrali to nejdůležitější, co stojí za vidění.

To nejlepší z Kadaně, když vás tlačí čas

Trasa měří 3,4 km a samotná cesta zabere cca 60 minut.

Turistický okruh Kadaň

Naše putování začíná přímo v historickém jádru města – rozhlédněte se kolem sebe, nejvíce vás nepochybně zaujme historická budova radnice s bílou věží. Naší první zastávkou proto bude ochoz radniční věže. Ten výhled vážně stojí za to! Mějte prosím na paměti, že komentované prohlídky na radniční věži (a i ve většině dalších objektů) začínají v celou hodinu. Prohlídka trvá přibližně 45-50 minut. Po návštěvě radniční věže projděte Katovou uličkou a před Katovnou (malý baráček přímo před Katovou uličkou) se vydejte doprava. Tato cesta Vás povede samotným systémem městského opevnění až ke Kadaňskému hradu.

 Následně se vydejte Čechovou ulicí (nebo přilehlými schody) směrem k řece a zamiřte po nábřeží Maxipsa Fíka směrem doprava a stále rovně přímo k malé vodní elektrárně, kde se po schodech dostanete ke klášterní zdi. Ať už zvolíte cestu podél zdi doprava, nebo doleva, v obou případech vás zavede k hlavní klášterní bráně. Uchvátila vás Kadaň natolik, že si chcete projít interiéry Františkánského kláštera Čtrnácti svatých pomocníků? Není problém! Počítejte ale s tím, že se vaše návštěva města protáhne minimálně o další hodinu. Rozhodně nebudete litovat! Těm z vás, které tlačí čas, doporučujeme se v klášteře alespoň na chvilku zdržet a projít si klášterní zahrady. 

Poslední zastávkou našeho rychlookruhu bude Studentské náměstí a Mikulovická brána, kam se dostanete, pokud se směrem od kláštera vydáte ulicí Jana Švermy z kopce dolů. Můžete zvolit i cestu parkem kolem Sedmi pádů Kristových. Touto cestou se dostanete na nejnovější kadaňské náměstí, jež získalo několik architektonických ocenění – Studentské náměstí navržené jedním ze studentů místní Střední průmyslové školy stavební. Následně projděte Svatou (Mikulovickou) branou vstříc náměstí, kde náš okruh městem začal.