Radniční věž

Bílá gotická radniční věž je opravdovou dominantou kadaňského náměstí a zároveň symbolem Kadaně.

Radniční věž

Bílá gotická radniční věž je opravdovou dominantou kadaňského náměstí a zároveň symbolem Kadaně, proto si ji určitě musíte prohlédnout! Radniční věž z počátku 16. století sahá do výšky 53,75 metrů, což z ní dělá nejvyšší budovu v Kadani. Pokud se chcete podívat na město z výšky, rozhodně navštivte její ochoz, výhled do okolí vás přímo nadchne. Při dobré viditelnosti uvidíte i nejvyšší bod Krušných hor – Klínovec.

Něco málo k historii

Radnice s atypickou kamennou věží je důkazem toho, že Kadaň byla ve středověku velmi bohatým městem. Dodnes je využívána a slouží ke stejnému účelu, pro který byla vybudována. Celý komplex je sídlem Městského úřadu Kadaň a úřadu starosty města, v přízemí se nachází celoročně otevřená galerie Josefa Lieslera. Za zmínku stojí také radniční kaple nacházející se v prvním patře věže. Ta dříve sloužila jako bohoslužební prostor pro členy rady. Nepřehlédněte ani radniční hodiny sestrojené Mikulášem z Kadaně, který se mimo jiné podílel také na stavbě orloje na Staroměstském náměstí v Praze.

Socha psa a pověst o nepoctivém radním

Všimli jste si sochy psa, která visí z ochozu radniční věže směrem dolů? Během prohlídky radniční věže se dozvíte i tuto nejznámější kadaňskou legendu. Více ale prozrazovat nebudeme. Pokud vás zajímá, jak se tam pejsek dostal, budete radnici muset navštívit osobně.

Otevírací doba a vstupné

  • duben, květen, červen, září
    víkendy a svátky – od 10:00 do 17:00
  • červenec, srpen
    denně – od 10:00 do 17:00
Základní
50 Kč / os.
Snížené
30 Kč / os.
Rodinné
90 Kč / rod.

Do věže je možný vstup dětem od 6 let