Galerie Josefa Lieslera

Pro všechny nadšence do umění je tu galerie Josefa Lieslera, umístěna v přízemí ikonické radniční budovy.

Galerie Josefa Lieslera

Galerie Josefa Lieslera je místem výstav různorodých uměleckých děl. Expozice se pravidelně mění každý měsíc. K jednotlivým výstavám jsou vždy pořádány také slavnostní vernisáže, na kterých vás rádi přivítáme. Můžete zde vidět fotografie, obrazy, ale i sochy či plastiky. Veškeré informace o právě probíhajících i plánovaných výstavách a vernisážích naleznete na facebookové stránce Galerie Josefa Lieslera. Samotná galerie se nachází v přízemí bílé radniční budovy dominující kadaňskému náměstí.

Josef Liesler

Ptáte se, po kom jsme pojmenovali naši galerii? Josef Liesler byl českým malířem, grafikem a ilustrátorem. Narodil se v roce 1912 ve vesnici Vidolice (část obce Pětipsy), která leží kousek od Kadaně.  Je držitelem mnoha český i světových ocenění, za zmínku určitě stojí cena UNESCO za nejkrásnější známku roku. Svá díla vystavoval po celé republice i v Evropě, jedna z jeho výstav se v roce 1993 dostala také do Kadaně.

Provozní doba

leden, únor, březen, říjen, listopad, prosinec
pondělí – zavřeno
úterý až neděle – od 13:00 do 17:00

duben, květen, červen, září
pondělí – zavřeno
úterý až pátek – od 13:00 do 17:00
sobota a neděle – od 10:00 do 18:00 

červenec, srpen
pondělí až neděle – od 10:00 do 18:00

Vstupné

Základní
zdarma
Snížené
zdarma
Rodinné
zdarma

Parkování

Zaparkovat můžete na Mírovém náměstí za poplatek 10,- Kč na hodinu. Pokud se chcete projít, můžete zdarma zaparkovat kolem Studentského náměstí a do centra projít Svatou bránou.