To nejdůležitější na jednom místě

Přemýšlíte, kde se v Kadani ubytovat a dobře najíst? Hledáte odpovědi na nejčastější otázky? Připravili jsme pro vás sekci, ve které se vše dozvíte.

Turistické informační centrum

Každá návštěva začíná v turistickém informačním centru. Ať už hledáte doplňující informace, nebo si chcete zakoupit suvenýry, tohle je to správné místo.

Městské muzem v Kadani

Kadaň má co nabídnout! Městské muzeum v Kadani nabízí prohlídky celkem pěti objektů, které můžete v průběhu roku navštívit.

Nejčastější otázky

Jak je to v Kadani s parkováním?

V Kadani se za parkování platí jen na Mírovém náměstí, a to 10,- Kč za hodinu v parkovacím automatu. Jinak můžete parkovat neomezeně všude, kde to dopravní značky nezakazují. Parkovací mapku naleznete zde.

Kde najdu infocentrum?

Turistické a informační centrum Kadaň se nachází mezi Mírovým náměstím a Mikulovickou bránou. Adresa je Jana Švermy 7.

Kde se dozvím o aktuálních kulturních akcích?

Všechny plánované kulturní akce najdete v kalendáři na www.kultura-kadan.cz. Na těchto stránkách si rovnou můžete zakoupit on-line vstupenky na jednotlivé události. Aktuální akce jsou zveřejňovány také na facebookové stránce Kultura v Kadani. 

Platí se na památkách vstupné?

Na většině kadaňských památek se vstupné platí, avšak jde o velmi symbolické částky. Přesné ceny pro jednotlivé objekty najdete na našich webových stránkách v sekci památky. Často nabízíme zvýhodněné vstupné pro rodiny, seniory, děti i studenty!

Je v Kadani obchod se suvenýry?

Nejrůznější předměty nejen s kadaňskými památkami pořídíte hned na několika místech. Suvenýry prodáváme v Turistickém a informačním centru Kadaň, v Galerii Josefa Lieslera, na kadaňském hradě i ve františkánském klášteře. Novinkou je náš katalog suvenýrů.

Mohu si v Kadani zapůjčit kolo?

Ano! Tuto službu poskytuje Informační a turistické centrum Kadaň. Za příznivou cenu si můžete půjčit kolo klasické, ale také elektrokolo! Mimo to samozřejmě i helmy, brašny nebo sedačku na kolo pro děti. Informace o půjčování kol naleznete zde.

Kam si mám zajít na dobré jídlo?

Seznam míst, kde se můžete občerstvit, najdete v sekci gastronomie. Vytvořili jsme pro vás seznam restaurací, včetně jejich otevírací doby, adresy a hodnocení!

Jak se do Kadaně dostanu?

Kadaň je skvěle přístupná autem, vlakem i autobusem, stačí si jen vybrat, odkud a jak chcete cestovat. Nejčastěji využívané spoje jsme pro vás vypsali zde.

Mohu si město prohlédnout s průvodcem?

Komentované prohlídky se můžete zúčastnit na památkových objektech. Pokud do Kadaně vyrazíte s partou minimálně 20 lidí, můžete si objednat i procházku po historickém centru s poutavým výkladem průvodce jen pro vás! Více informací o průvodcovských službách čtěte zde.

Kde se mám v Kadani ubytovat?

Seznam ubytování naleznete na našem webu, konkrétně zde. Přespat můžete ve skvělých hotelech, krásných penzionech nebo soukromých apartmánech. V Kadani se dá také kempovat! 

Jsem občanem města Kadaň. Jak se dostanu na stránky samosprávy?

Stránky města pro občany najdete na adrese www.mesto-kadan.cz.

Mohu na památkových objektech platit kartou?

Platit kartou lze zatím pouze ve františkánském klášteře. Pro výběru hotovosti můžete ale využít hned několik bankomatů, které se nacházejí na Mírovém náměstí a v jeho blízkém okolí.