Kadaň v zimě

Zasněžená Kadaň má opravdu něco do sebe. Přijeďte v zimních měsících a navštivte divadlo, koncert nebo třeba Masopust!

I v zimě je co objevovat!

Trasa měří 1,7 km a samotná cesta zabere cca 30 min.

Kadaň v zimě

Naše putování zimní Kadaní začíná na Mírovém náměstí. Nebojte se, nenecháme vás dlouho mrznout venku. Od městské radnice se vydáme Tyršovou ulicí směrem ke kadaňskému hradu a odtud následovně na nábřeží Maxipsa Fíka ke kadaňskému Orloji. Stezku podél řeky ale neprojdeme celou, podíváme se jen na úsek od Orloje k bývalému mlýnu. Dojdeme až na most přes řeku Ohří v ulici Rokelská. Výhled z mostu vás zajisté doslova uchvátí, o to víc pak pokud bude Kadaň zrovna zasněžená. Nezapomeňte proto panorama zvěčnit a podělit se o něj s námi na našem Instagramu @discover_kadan pomocí hashtagu #lovekadan. Z mostu zamíříme k ulici Na Příkopě, abyste měli možnosti prohlédnout si barbakan Žatecké brány. Přes Žateckou bránu se vydáme po historickém opevnění až ke Katově uličce a odtud zpět na náměstí.

Je načase se někde ohřát a doplnit energii. Zde najdete seznam kadaňských gastropodniků, kaváren a občerstvení.

Kam večer vyrazit? Koncert, divadlo nebo přednáška? Podívejte se na aktuální program kulturního dění v Kadani: 

Kulturní zařízení Kadaň

Kadaňský kulturní kalendář

Ucelený přehled o aktuálních kulturních akcích v Kadani na jednom místě.

Další tipy

Chystáte se Kadaň navštívit v prosinci? Zkuste svou návštěvu spojit s každoročními oslavami Adventu – stánky, svařák a slavnostní rozsvícení stromečku, zkrátka vše, co k Vánocům patří.

Všechny památkové objekty se sice uložily k zimnímu spánku, jedna má ale otevřeno! Františkánský klášter můžete navštívit i během adventu, a navíc vaši návštěvu zpestří tradiční výstava věnovaná všemu vánočnímu. V rámci své návštěvy se informujte u průvodce o možnosti prohlédnout si i interiéry kláštera.

Rádi lyžujete? Klínovec, největší lyžařské středisko Krušných hor, je z Kadaně vzdálen co by kamenem dohodil – jen tři čtvrtě hodiny cesty autem!