Kadaň s dětmi

Vymyslet program pro ratolesti je často velkým oříškem. Připravili jsme pro vás jeden den v Kadani, ze kterého si vaše děti odnesou nezapomenutelné zážitky.

Kadaň, ze které budou vaše děti nadšené!

Trasa měří 3,3 km a samotná cesta zabere cca 60 minut.

Kadaň s dětmi

Program pro váš den v Kadani s dětmi je koncipovaný pro hlavní turistickou sezónu a příznivé počasí. Lze ho absolvovat v květenu, červnu a září o víkendech, nebo v červenci a srpnu každý den. Pokud se do Kadaně chystáte autem, doporučujeme využít parkovací plochu P11, která je vyznačená na parkovací mapce. Právě poblíž kadaňského hradu na nábřeží Maxipsa Fíka začne náš den v Kadani s dětmi.

Není nic lepšího než zahájit výlet do Kadaně projížďkou na pramici nebo šlapadle na řece Ohři! Jen pár metrů od kadaňského Orloje se nachází půjčovna lodiček, která bude naší první zastávkou. Po projížďce se vydáme směrem od kadaňského Orloje k malé vodní elektrárně. Během cesty budou mít děti možnost vyzkoušet si všechny atrakce, které nábřeží Maxipsa Fíka nabízí.

Naše procházka po nábřeží je zakončena atrakcemi u vodní elektrárny. Odtud se vydáme zpět ke kadaňskému hradu, na začátek naší cesty. Pokračovat budeme kolem hradu směrem k Mírovému náměstí, kde můžete navštívit Muzeum čarodějnic. V muzeu zjistíte, že představa čarodějnice, coby ošklivé, zlé stařeny, nemusí být vždy správná! Expozice vás přesvědčí o tom, že čarodějnice byly i šikovné kořenářky, moudré vědmy, které uměly číst z karet, run i z hvězd na obloze!

 Následně se vydáme na středověkou minoritskou baštu. V tomto interaktivním muzeu vojenské historie si budete moci prohlédnout jak sezónní výstavy, tak i stálou expozici s ŘOPíkem (pohraničním opevněním z doby před 2. světovou válkou) v životní velikosti!

 Svůj další program v Kadani si můžete poskládat z následujících míst nebo atrakcí podle vaší nálady a aktuálního počasí: